Саджанці ананасу

Контакти
  • place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
  • phone (067) 600-07-99
  • phone (099) 600-07-99
  • phone (073) 600-06-99
  • email info@posadka.com.ua
Графік роботи
  • scheduleПн-пт:9:00-18:00
  • scheduleСб:9:00-15:00

Ананас домашній – це рослина сімейства бромелієвих. Походження – тропічна Америка. Рослина має 8 видів, які «мешкають» у Бразилії, Колумбії, Венесуелі та інших країнах. Зазвичай в оранжереях вирощують лише від 4 до 6 різновидів ананаса, саджанці у домашньому окультуренні зустрічаються рідше.

Відмітні особливості

Крупнохохолковий ананас є наземною рослиною. Має коротке стебло та жорстке лінійне листя. На піку свого зростання саджанці ананасу досягають висоти до 100 см і діаметра до 200 см. Для листя рослини характерний сіро-зелений відтінок. Вони звужуються до верхівки, мають на поверхні лусочки, а по краях – гострі шипи. Довжина та ширина кольорів становить 8 і 4 см відповідно. Пелюстки рожево-фіолетові.

Коли період цвітіння закінчується, утворюється невелика суцвіття кольору золота. Над ним з'являється верхівкова розетка, яку бажано іноді прищипувати. Приблизно через 3,3-5 місяці плід дозріває і стає янтарно-жовтим.

Вирощування, догляд та розмноження

Ананас зазвичай містять на вікнах. Краще, щоб вони виходили на південний чи південно-західний бік. У цьому випадку розсада ананаса отримуватиме достатньо світла тепла для розвитку. Також необхідно забезпечити оптимальну провітрюваність приміщення, температурний режим.

Висаджують розсаду навесні чи влітку, коли температура ґрунту досягає 25 градусів. Грунт краще змішати з перегноєм, крупнозернистим піском та верховим торфом. У горщику готують дренаж і після цього засипають земельну суміш. Далі потрібно обережно перемістити саджанці в посудину, розправити коріння та присипати ґрунтом на 2-3 сантиметри. Оскільки коренева система рослини поверхнева, через деякий час буде помітно проростання.

Основні особливості догляду полягають у таких моментах:

  • у період активного зростання забезпечують рясний полив ананасу – розсада потребує достатньої кількості вологи. Восени можна знизити обсяги води;
  • підгодовують рослину добривами органічного та мінерального походження. Варто враховувати, що ананас не переносить луги та деревної золи;
  • теплолюбна рослина краще розвивається за літньої температури 25-28 градусів.

Розмножують ананас за допомогою насіннєвого матеріалу або укорінення верхньої пагони. Останній потрібно акуратно зрізати з дозрілого супліддя, підсушити протягом кількох днів, прибрати м'якоть і посадити у сфагнум на незначну глибину. Якщо дотримуватися правильного температурного режиму, коріння почне з'являтися через 2-4 тижні. Надалі можна пересадити саджанець у підготовлену ґрунтову суміш.

Посівний ананас не використовують як декоративну рослину. Однак заради експерименту можна спробувати його виростити. При цьому дуже важливо забезпечити доступ прямих сонячних променів до розсади, регулярне помірне полив і обприскування. Також варто захистити саджанці від основного шкідника – щитівки.

Ананас Кайена

Артикул: 50730
  195 грн.
шт

Ананас Карликовий

Артикул: 5940
  195 грн.
шт

Ананас кімнатний

Артикул: 4298
  195 грн.
шт

Ананас Чампака

Артикул: 50733
  195 грн.
шт
arrow_upward
Увійти Реєстрація
Кошик 0 позицій
на суму 0 грн.