Декоративна форзиція
- place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
- phone (067) 600-07-99
- phone (099) 600-07-99
- phone (073) 600-06-99
- email info@posadka.com.ua
- scheduleПн-пт:9:00-18:00
- scheduleСб:9:00-15:00
Форзиція - рід дерев і чагарників , що входять до сімейства Маслинові. Цвітіння рослин починається навесні і продовжується в середньому 3 тижні. Іноді трохи довше. Після того, як квіти відцвіли, залишаються плоди — коробочки з крилатим насінням. Вони не їстівні, тому пробувати їх точно не варто. Рослина форзиція вирощується більше як декоративний. Вона починає цвісти тоді, коли «сплять» ще багато інших чагарників. Ось чому у багатьох країнах культура асоціюється із приходом весни. Якщо ви посадите її на своїй ділянці, кожен сезон відкриватиметься з гарного цвітіння. Тож купити форзицію – це однозначно правильне рішення.
Що потрібно знати про посадку
Спершу вам належить вибрати відповідне місце під саджанці форзиції. Рослина любить захищені від вітру ділянки, бажано добре освітлені. Хоча форзиція вважається тіньовитривалою, достаток сонця їй все одно потрібен. Так цвітіння буде більш красивим та рясним. До ґрунтів чагарник не особливо вибагливий. Найкраще росте на трохи лужних сухих ґрунтах. Якщо у вас на ділянці кисліша реакція ґрунту, можете внести сюди деревну золу. Вона виправить проблему та забезпечить чагарник форзиції сприятливими умовами.
Тепер розглянемо приблизний алгоритм посадки рослини:
- Зробіть посадкову яму розміром 50х50х60 см, щоб коренева система із земляною грудкою вийшла на глибині 30-40 см від поверхні. Якщо висаджуєте кілька екземплярів, дотримуйтесь між ними дистанції в 1,5 метра.
- Підготуйте на дні дренажний шар із щебеню або битої цегли. Оптимальна товщина становитиме 15-20 сантиметрів.
- Насипте сюди підготовлений грунт. Зробіть її з листової землі, піску та торфу, дотримуючись пропорції 2:1:1. Можна додати трохи деревної золи.
- Саджанець поставте в яму, обережно розправте коріння та начиніть присипати ґрунтом. Наприкінці обов'язково ущільніть та полийте.
При осінній посадці кущ форзиція обов'язково мульчують незалежно від сорту. Використовуйте повітропроникний покривний матеріал.
Як доглядати за насадженнями
Форзиція погано переносить надлишок вологи, тому організуйте правильний полив. Якщо літо не посушливе, вносите воду максимум раз на 1-2 тижні. Достатньо відра під кожен чагарник. Після поливу розпушіть ґрунт у приствольному колі.
Рано навесні потрібно стимулювати зростання нирок. Для цього внесіть у пристовбурне коло гній, що перепрів.
Коли починається цвітіння, починайте періодично розпушувати ґрунт біля кущів та підгодовувати форзицію комплексними мінеральними добривами.
У вересні збільшення морозостійкості вносять фосфор і калій. Азот не використовується!
Форзиція добре висловлюється на обрізку. Систематично видаляйте сухі, пошкоджені гілки та ті, що загущають крону. При проріджуванні намагайтеся позбавлятися старих пагонів, залишаючи замість них молоді та здорові.
Великий вибір посадкового матеріалу
Якраз планували купити саджани форзиції? Перегляньте каталог нашого інтернет-магазину. Тут доданий наявний асортимент та вказана ціна за саджанець. Вибирайте потрібну рослину та оформляйте замовлення в пару кліків. Гарантуємо швидку доставку по Україні та високу якість посадкового матеріалу!