Саджанці лимона
- place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
- phone (067) 600-07-99
- phone (099) 600-07-99
- phone (073) 600-06-99
- email info@posadka.com.ua
- scheduleПн-пт:9:00-18:00
- scheduleСб:9:00-15:00
Хоча лимон є субтропічною рослиною, сьогодні і в Україні вирощують цю цитрусову культуру. Горщики з деревом розміщують на підвіконнях, балконах, терасах. У продажу представлені саджанці лимона. Деякі сорти досягають 1,5 м заввишки, інші дають дуже великі, насичені за смаком плоди. Реально виростити справді високоврожайне лимонне дерево. Однак перед посадкою важливо розібратися в тонкощах вирощування та догляду за цитрусовою культурою.
З чого почати
Насамперед потрібно купити саджанці лимона. Вибирайте сорт ретельно, враховуючи його особливості та характеристики. Висаджують розсаду будь-якої пори року. Візьміть вазон об'ємом близько 3 л, сформуйте на дні дренаж із щебеню, керамзиту або ламаного пінопласту. Далі насипте підготовлений ґрунт. Найкраще використовувати легкий, повітряний ґрунт із сумішшю торфу, піску та дернової золи.
Посадіть саджанець лимона в цей ґрунт, акуратно заглиблюючи кореневу систему. Щоб листя розвивалося рівномірно, кілька разів на місяць повертайте вазон.
Особливості догляду
Щоб одержати красиве декоративне дерево або хороший урожай, потрібно створити для рослини максимально сприятливі умови. Догляд полягає у таких моментах:
- Полив. Цитрусові люблять вологу. У теплу поливайте саджанці лимона рясно, 2 рази на тиждень. Краще використовувати відстояну або кип'ячену воду. У жодному разі не допускайте пересушування ґрунту, інакше листя скрутиться, а плоди обпадуть. Взимку достатньо 1 поливу на тиждень.
- Висвітлення. Саджанці краще вирощувати у місці з достатньою кількістю сонячного світла. При нестачі висвітлення плоди будуть надмірно кислими. Дозуйте кількість світла, щоб кімнатна рослина не отримала опіки.
- Температура. У літній час t повітря має становити 18-20 °. Такі умови оптимальні для гарного цвітіння та зав'язування плодів. Взимку утримуйте температуру в межах 15-18 °.
- Вологість. Влітку намагайтеся частіше обприскувати листя лимона. Надмірна сухість повітря несприятливо позначається його розвитку.
- Добриво. Лимони потребують гарного підживлення. Влітку достатньо разів на тиждень. Якщо це ремонтантний сорт, узимку також не завадить щомісячне добриво.
- Пересадження. Не потрібно висаджувати саджанці відразу у велику ємність. Не зайнята корінням частина ґрунту почне киснути від профіциту вологи. Краще згодом пересаджувати лимон у горщик більшого діаметру. При цьому кореневу шию сильно заглиблювати не потрібно.
Пам'ятайте і про шкідників. Білокрилка, павутинні кліщі, щитівки – усі ці комахи люблять селитися на лимонних деревах. Використовуйте спеціальні інсектициди для знищення шкідників. З ними розсада лимона розвиватиметься добре, і незабаром перетвориться на повноцінне дерево.