Калина декоративна
- place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
- phone (067) 600-07-99
- phone (099) 600-07-99
- phone (073) 600-06-99
- email info@posadka.com.ua
- scheduleПн-пт:9:00-18:00
- scheduleСб:9:00-15:00
Калину прийнято вважати ягідною культурою. Але мало хто знає, що бувають декоративні сорти. Вони вражають своїм розкішним цвітінням, заради чого садівники і вирощують такі чагарники . Видів декоративної калини дуже багато: Бульденеж, Розеум, Кіліманджаро тощо. буд. Кожна вражає своїм цікавим цвітінням. Одні сорти декоративної калини цвітуть одиничними квітками, інші збираються в суцвіття, що нагадує кулю. Ви можете посадити на своїй ділянці різноманітні рослини. Головне — купити декоративну калину гарної якості та вивчити рекомендації щодо вирощування. Залишиться також забезпечити рослину належним доглядом, і вона порадує вас своєю красою.
Посадка: що потрібно знати
Декоративна калина добре почувається в півтіні на пухкому поживному грунті. Якщо на листя потраплятимуть пекучі промені сонця, вони можуть постраждати. При цьому глибока тінь не дозволить суцвіттям пишно цвісти, так що краще дотримуватися балансу освітлення і затінення.
При виборі ділянки орієнтуйтесь також на вологість ґрунту. Калина декоративна любить такі умови, але з постійними застоями води. Краще при високому заляганні ґрунтових вод сформувати дренаж.
Висаджувати рослини можна і навесні, і восени. Зразкова схема виглядає таким чином:
- Підготуйте посадкові ями під чагарник декоративної калини. Орієнтуйтеся на розмір кореневої системи, щоб поглиблення було досить просторим.
- Підготуйте грунтозміш з компостом. У такому ґрунті рослина відмінно розвиватиметься.
- Зробіть на дні ями дренаж із битої цегли або щебеню. Насипте сюди трохи піску і додайте ґрунтозміш.
- Поставте саджанець декоративної калини, розправте корінь і почніть присипати землею. Коренева шийка повинна височіти над поверхнею ґрунту приблизно на 1-2 см.
- Зробіть біля рослини стволове коло, створивши краї борозенкою заввишки 10 см.
- Помірно полийте саджанець.
Наприкінці посадки рекомендується накрити ствольне коло шаром мульчі. Якщо висаджує калину навесні, мульчуйте рослину на 10 см. При осінній посадці висоту шару можна збільшити до 20-30 см, щоб калина краще перенесла зимовий сезон.
Правильний догляд рослин
Чагарник декоративної калини виростить красивим і здоровим, якщо приділяти йому увагу. Намагайтеся дотримуватись таких рекомендацій при догляді за насадженнями:
- Поливайте калину часто і в достатньому обсязі. Слідкуйте, щоб ґрунт у стовбура не висихав.
- Підживлення рекомендується починати з другого року після посадки. Спочатку вносять добрива до вегетації, а потім після опадання листя. Навесні використовуйте комплекс із азотом, фосфором і калієм у складі. Восени азот не вносять, оскільки стимулює зростання.
- Виконуйте обрізку, щоб омолоджувати чагарники. Забирайте усі старі гілки на висоті 15-20 см від поверхні ґрунту. Процедуру обрізки краще планувати на весну, поки не почався рух соку. Або робіть це восени після листопада.
Декоративна калина вважається морозостійкою, тому не потребує особливої підготовки до зими. Тим не менш, намагайтеся мульчувати ствол, щоб виключити промерзання кореневої системи.
Все є в магазині «Посадка»
У нас ви знайдете різноманітні види садивного матеріалу. Переглядайте каталог із саджанцями декоративної калини, вибирайте необхідну кількість екземплярів та в пару кліків оформлюйте замовлення. Доставимо посилку до будь-якого населеного пункту України!