Айва японська (Henomeles)
- place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
- phone (067) 600-07-99
- phone (099) 600-07-99
- phone (073) 600-06-99
- email info@posadka.com.ua
- scheduleПн-пт:9:00-18:00
- scheduleСб:9:00-15:00
Айва японська (хеномелес) - рослина сімейства Рожеві. Батьківщиною чагарнику вважається Японія, звідки і така назва. Рослина виростає до 3 м. Цвіте айва японська рожевими, червоними або оранжевими квітками, які зібрані в суцвіття по 2-6 шт. Плоди дозрівають ближче до жовтня. Японська айва виглядає красиво і приносить корисні фрукти. Отже, у вас є відразу дві причини посадити таку рослину на ділянці. Тим більше купити японську айву дуже легко — прямо через наш інтернет-магазин. Доставляємо посилки в Україні максимально швидко надійними перевізниками.
Тонкощі посадки
Саджанці айви японської висаджують, як правило, до початку руху соку навесні. Можна планувати процес і на осінь, але важливо заздалегідь, до заморозків. Рослина дуже теплолюбна, тому їй потрібно вкоренитися до холодів.
Виберіть під чагарники добре освітлене місце, оскільки у тіні айва розвивається гірше. Оптимальний ґрунт – поживний, легкий. Ідеально підійде суглиниста, супіщана. А ось у торф'яних ґрунтах саджанець айви японської розвивається гірше. Врахуйте, що рослина негативно переносить пересадку. Краще висаджувати його на певному місці, де айва зростатиме десятки років.
Тепер розглянемо схему посадки рослини:
- Очистіть ділянку від сміття, бур'янів, перекопайте та додайте по потребі листової землі, піску. Бажано також внести фосфорні та калійні підживлення.
- Зробіть яму поглиблення до 80 см. Сюди насипте підготовлений ґрунтозміш із листової землі, торфу та піску.
- Поставте рослину на ґрунтову суміш, розправте коріння. Не заглиблюйте шийку глибоко, але й піднімати її над поверхнею теж не потрібно. Орієнтуйтесь на рівень поверхні ділянки.
Потім землю утрамбовують, і рослину добре поливають водою. Пагони бажано вкоротити до 15-20 см.
Правильний догляд
Відразу забезпечте чагарник японської айви достатнім поливом. Вона особливо вимагає цього у періоди посухи. Коли волога вбереться, рекомендовано біля чагарників розпушити грунт, щоб повітря вільно проникало до кореневої системи. Для збереження вологи можна накривати цю ділянку шаром мульчі: торфом, дрібною корою дерев, тирсою і т.д.
Якщо в яму вносилися добрива, айва японська ще рік не потребуватиме їх. З 2 або 3 роки починайте використовувати підживлення - органічні та мінеральні. Весною застосовуйте компост, суперфосфат, калій. У літній період не завадять підживлення аміачною селітрою або коров'яком.
Перед холодами рекомендується готувати японську айву. Пристовбурне коло накривайте шаром сухого листя або чимось подібним. Низькорослі сорти можна накрити коробками з картону.
Купуйте якісний посадковий матеріал
У нашому інтернет-магазині представлений величезний вибір саджанців – від звичних рослин до екзотичних. У каталозі ви можете вибрати сорти японської айви і замовити товар у пару кліків. Гортайте сторінку, вибирайте саджанці та купуйте. Доставкою обслуговуємо клієнтів із усіх населених пунктів.