Штамбові троянди
- place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
- phone (067) 600-07-99
- phone (099) 600-07-99
- phone (073) 600-06-99
- email info@posadka.com.ua
- scheduleПн-пт:9:00-18:00
- scheduleСб:9:00-15:00
Штамбові троянди – популярні декоративні рослини. Їхній розкішний зовнішній вигляд і різноманіття сортів вражає навіть найвимогливіших садівників. Квіти вирощують у відкритому ґрунті, контейнерах, що дуже зручно та практично. Вони вигідно виділяються і натомість інших садових композицій. А якщо висадити саджанці штамбової троянди в ємність, можна переносити їх у будь-яке інше місце.
Специфіка вирощування
Щоб виростити розкішний кущ штамбових троянд, потрібно не менше 3-4 років. Зазвичай використовують довгу втечу шипшини, куди і прищеплюється сортова квітка. Дуже важливо враховувати вид шипшини. Він має бути морозостійким, стійким до хвороб, мати сильну кореневу систему.
Саме вирощування досить довге та трудомістке. Посадка вимагає трохи довше більше, ніж у випадку зі звичайними кущовими сортами. Але за дотримання деяких рекомендацій результати повністю виправдають очікування:
- Намагайтеся розпочинати висадку навесні – з кінця березня до кінця травня. Обов'язково враховуйте погодні умови. Потрібно, щоб грунт був добре прогрітий, заморозки припинилися на момент посадки саджанців. Також можна займатися цими роботами протягом усього літа.
- Для посадки троянди на штамбі вибирайте сонячні ділянки, захищені від вітру.
- Віддайте перевагу легким глинистим грунтам для вирощування штамбових троянд. Загалом рослина невибаглива, але за таких умов вона розвиватиметься набагато краще. Щоб зробити землю родючою, можна удобрити її органічними засобами прямо під час посадки.
- Не висаджуйте троянди на старі місця з виснаженим ґрунтом. Однак якщо інших ділянок немає, зніміть як мінімум 60-70 сантиметрів старого ґрунту та насипте свіжого.
- У поглиблення для троянди встановіть кілочок приблизно такої висоти, як і стовбур штамба. Обережно опустіть саджанець, не пошкоджуючи кореневу систему. Грунт притисніть і трохи утрамбуйте. Щоб унеможливити перелом штамба, підв'яжіть його до опори. У такому разі рослина не зламається від навантаження квітів і не нахилиться.
Штамбові троянди чудово ростуть у відкритих садах, контейнерах. Якщо ви віддаєте перевагу другому способу висадки, не забудьте за зиму переносити квітку в місце з температурою повітря 1-3 градуси.
Поради щодо догляду та обрізання
Правильно посадити саджанці штамбової троянди – половина успіху. Також потрібно подбати про те, щоб рослина не висихала. Під час приживлення саджанця намагайтеся обкладати його мохом або ватою, частіше зволожуйте. Зростання бур'янів обов'язково видаляйте, грунт розпушуйте. Також варто пам'ятати про підживлення добривами та боротьбу з комахами, хворобами. У цій справі допоможуть фунгіциди та інсектициди.
До обрізки троянди важливо поставитися дуже уважно. Потрібно створити привабливу круглу крону. Для цього намагайтеся залишати не більше шести бруньок на пагонах мініатюрних, чайно-гібридних сортів. У плетистих троянд видаліть основні пагони, що відцвіли минулого сезону, а молоді залишайте.
Готуємо рослину до зими
З урахуванням особливого клімату в Україні штамбові троянди потрібно підготувати до зими до холодів. Заздалегідь зріжте крону рослини, повністю видаліть пагони, що не дозріли. В обов'язковому порядку позбавтеся всіх листків на рослині, оскільки взимку вони гниють і можуть спровокувати багато хвороб.
Штамб злегка заглибіть у ґрунт, під кроною розташуйте лапник, а зверху накрийте агроволокном. Коли сніг випаде, він стане своєрідною ковдрою для троянд та захистить їх від морозів.
Повністю знімати укриття потрібно лише тоді, коли закінчаться заморозки. В іншому випадку рослина може загинути.