Колоновидна алича

Контакти
 • place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
 • phone (067) 600-07-99
 • phone (099) 600-07-99
 • phone (073) 600-06-99
 • email info@posadka.com.ua
Графік роботи
 • scheduleПн-пт:9:00-18:00
 • scheduleСб:9:00-15:00

Аличу успішно вирощують і садівники-аматори, і професіонали. Ця близька родичка сливи порівняно невимоглива у догляді та дає добрі врожаї. Плюс і те, що селекціонери вивели оригінальні компактні гібриди аличі — колоноподібні. Плоди у такої рослини злегка кислуваті, мають тонкий аромат і важать до 40 г. Щеплена на сильнорослій підщепі, колоноподібна алича виростає до 3 метрів у висоту, а ширина крони складає всього до 2 м. Таким чином, на одному дереві утворюється досить багато плодів, при тому, що дерево займає мало місця. Рослина відмінно поміститься на невеликій ділянці і щороку радуватиме багатим урожаєм.

Основні нюанси вирощування

Саджанці колоновидної аличі невибагливі до складу ґрунту, але при висадженні віддайте перевагу ділянці з помірною вологістю, родючою землею та хорошим дренажем. Найкраще рослина росте на освітлених місцях без сильних вітрів та протягів. Алича колоновидна чутлива на добрива. З підгодівлями плодоношення збільшується.

Правила посадки:

 1. Якщо висаджуєте кілька екземплярів, залишайте між ними відстань 1,5 м.
 2. За пару днів до посадки займіться ямами. Оптимальний діаметр і глибина – 60 і 40 см відповідно.
 3. Вийняту з лунки землю з'єднайте із суперфосфатом (40 г), сухим перегноєм, калійною сіллю. Засипте субстрат на 2/3.
 4. Можете підготувати саджанці колоновидної аличі до посадки, зануривши їхнє коріння в готовий розчин гетероауксину. Він покращить приживання.
 5. У день посадки розпушіть ґрунт у ямі, поставте сюди колоновидну аличу, розправте коріння і присипте землею. Коренева шийка повинна бути на рівні поверхні ділянки.

Наприкінці зробіть у приствольному колі лунки і добре полийте колоновидну аличу водою. Щоб волога менше випаровувалась, можете замульчувати ґрунт.

Принципи догляду

Колоноподібні сорти аличі потребують тих самих умов, що й звичайні види. Головне – робити все вчасно та спостерігати за станом рослин. Рекомендації щодо догляду такі:

 • удобрюйте колоноподібні сорти аличі не менше одного разу на 2 роки. Можна під кожне дерево вносити компост, а перед цвітінням — аміачну селітру;
 • рясний полив необхідний лише двічі за сезон. Спочатку вода вноситься через кілька тижнів після початку цвітіння. Вдруге – після збирання врожаю. В решту часу алича колоноподібна не потребує штучного поливу;
 • пагони обрізаються не дуже коротко, оскільки це може негативно позначитися на плодоношенні. Видаляти сухі та пошкоджені гілки дуже бажано.

Що стосується шкідників, великоплідна колоновидна алича може уражатися попелицею, бурим кліщем, сливовою плодожеркою. Потрібно використовувати спеціальні засоби, які можна застосовувати на плодових культурах. Але будьте обережні та чітко дотримуйтесь рекомендацій щодо норми внесення, термінів обробки.

Посадковий матеріал з розплідника

У нашому інтернет-магазині продаються різноманітні рослини. Ви саме планували купити аличу колоновидну? Тоді переглядайте доступні види та оформляйте замовлення. Ми гарантуємо якість швидкий розвиток рослин.

Доставка діє по всій Україні.

Алича колоновидна Голівуд

Артикул: 16945
  175 грн.
Товар закінчився

Алича колоновидна Мірабелла

Артикул: 3545
  175 грн.
Товар закінчився

Алича колоновидна Синя

Артикул: 3547
  170 грн.
Товар закінчився
arrow_upward
Увійти Реєстрація
Кошик 0 позицій
на суму 0 грн.