Кущові троянди: особливості вирощування
- place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
- phone (067) 600-07-99
- phone (099) 600-07-99
- phone (073) 600-06-99
- email info@posadka.com.ua
- scheduleПн-пт:9:00-18:00
- scheduleСб:9:00-15:00
Троянда по праву вважається королевою саду. Ця розкішна рослина прикрашає собою прибудинкові території, є частиною розкішних ландшафтних дизайнів. Різноманітність сортів троянд величезна - від вузькопірамідальних до розлогих форм, від білих до яскраво-червоних відтінків. Квітконоси можуть складатися з 5 і навіть 120 пелюсток, рости одиночними або утворювати цілі суцвіття. Багатство видів дозволяє садівникам висаджувати на своїх ділянках всілякі сорти кущових троянд . Головне тільки - дотримуватися рекомендацій щодо вирощування і правильно доглядати за рослинами. Від цього залежить їхній зовнішній вигляд та потенціал довголіття.
Посадка рослини
Відразу визначтеся з часом посадки, адже від цього залежатиме купівля троянд саджанців . Найкраще займатися процесом восени, з початку вересня по листопад місяць. При виборі посадкового матеріалу обов'язково зверніть увагу на його якість. Купуйте саджанці з добре розвиненою кореневою системою, міцною втечею.
Що стосується місця, троянда віддає перевагу добре освітленим ділянкам, захищеним від холодних вітрів і протягів. Дуже важливо, щоб ґрунтові води не були розташовані надто близько, інакше коренева система може згнити. Ще варто відмовитися від тієї ділянки, на якій троянди росли протягом довгих років. У таких місцях ґрунт сильно виснажений.
Зразкова схема посадки виглядатиме таким чином:
- Зробіть округлу яму діаметром приблизно 40-50 см. Оптимальна глибина на 5 -10 см більша за кореневу шийку.
- Вибраний із лунки грунт з'єднайте з компостом, можна додати трохи деревної золи. Такий поживний ґрунт дозволить троянди вкоренитися якнайшвидше.
- Опустіть в яму саджанець і обережно присипте його ґрунтом. Трохи ущільніть ґрунт.
- У стволовому колі сформуйте круговий валик, який утворює поливний майданчик. Так вода не витікатиме.
- Виконайте підгортання саджанця на висоту приблизно 15 см і сформуйте невелике притінення (десь на тиждень).
Найближчий полив заплануйте дні за два. Якщо висаджуєте на ділянці кілька саджанців, дотримуйтесь між ними відстань від метра до двох. Все залежить від сорту.
Особливості догляду
Вже першого року після посадки кущі троянд починають формуватися. Вам важливо вчасно прищипувати кінці пагонів, які стимулюють кущіння. Намагайтеся також видаляти бутони, що тільки намітилися, в першій половині літа. Це виключить ослаблення молодого куща.
Перелік заходів для догляду за трояндами стандартний:
- Полив. Троянди не можна назвати дуже вибагливими рослинами, тому їх поливають за потребою. Коли ґрунт на ділянці висихає, внесіть невелику кількість води. Але навесні намагайтеся поливати рослини інтенсивніше, що дозволить активувати зростання молодого листя та пагонів. Загалом оптимальна кількість води під кожен кущ становить 10 л. Полив починайте скорочувати наприкінці літа.
- Добриво. Регулярне підживлення - запорука успішного вирощування троянд. Перший рік після посадки саджанців можна не удобрювати рослини. Надалі починайте вносити підживлення з ранньої весни на початку вегетаційного періоду, потім у момент формування бутонів, після закінчення цвітіння. Остання фаза добрива посідає початок одревнення гілок. Для підживлення використовують азотні склади, аміачну селітру, калійну сіль. Підійде також органіка, наприклад, курячий послід, деревна зола.
- Пересадження. Троянди не можуть рости довгий час на одному місці, тому рано чи пізно їх доведеться пересадити. Краще займатися цими роботами у квітні чи жовтні. Спочатку виконайте обрізання хоча б на 20 см, видаліть пошкоджені гілки, обірвіть листя. Акуратно викопайте рослини разом із земляною грудкою на корені. Пересаджуйте рослини за тим же принципом, що і при висадженні молодих саджанців.
Це основні рекомендації щодо догляду. І особливо не забувайте про обрізування, тому що від неї залежить результат вирощування кущових троянд.
Як правильно обрізати троянди
Ці процедури прийнято вважати найважчими. Правильне обрізання стимулює зростання втечі та покращує цвітіння. Рекомендується виконувати процедуру навесні, влітку та восени, причому основною буде саме перше обрізання. Вона дозволить видалити зайві пагони та правильно сформувати кущ. У літній період зазвичай виконують санітарне видалення бутонів, квіток, що зав'янули, і плодів, що зав'язалися.
Восени обрізка потрібна для того, щоб підготувати кущі троянд до зимівлі. Знову ж таки видаляють засохлі, пошкоджені та слабкі гілки, які не погіршують загальне харчування куща.
Які хвороби та шкідники небезпечні для троянд
Якщо троянди вирощують у несприятливих умовах, вони можуть зазнавати атак захворювань і шкідників. Зазвичай рослина заражається борошнистою росою, іржею, чорною плямистістю. Пам'ятайте, що грибкові види хвороб успішно лікуються фунгіцидами. Придбати такі препарати можна практично у будь-якому магазині саджанців. Але іноді хвороби можуть з'являтися через нестачу в ґрунті певних поживних речовин. Якщо є можливість, проведіть аналіз ґрунту та з'ясуйте, який елемент знаходиться у дефіциті.
Що стосується шкідників, найпоширенішими вважаються такі:
- смокчучі - проколюють тканини листя, пелюсток і харчуються соком із клітин. Це спричиняє порушення фізіологічних процесів у організмі рослини;
- гризучі - порушують цілісність наземних частин троянди, що загрожує уповільненням росту та розвитку культури, погіршенням цвітіння, втратою декоративних якостей рослини.
Щоб уберегти троянди від шкідників, після осінньої обрізки намагайтеся знищити рослинні залишки, що обрізають і опали. Крім того, допоможуть спеціальні інсектициди.