Посадка саджанців винограду

Контакти
  • place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
  • phone (067) 600-07-99
  • phone (099) 600-07-99
  • phone (073) 600-06-99
  • email info@posadka.com.ua
Графік роботи
  • scheduleПн-пт:9:00-18:00
  • scheduleСб:9:00-15:00

Посадка саженцев винограда

Посадка саджанців винограду

Виноград - рослина сонцелюбна і чудово росте в теплих місцях, не любить протяги. 

Виноград може рости на будь-якому ґрунті крім болотистих місць, місць, де близько до поверхні підходять ґрунтові води, солончаки.

Місце для посадки винограду має бути сонячне, відкрите та захищене від вітру. Найкраще місце - це схил, звернений на південь або південний захід. У холодніших областях виноград можна вирощувати біля стіни або огорожі, зверненої на південь. Не висаджуйте виноград у місцях застою холодного повітря.

Посадка саджанців винограду

Підготовка ґрунту для посадки саджанців винограду.

Якщо є надлишок вологи в грунті, потрібно буде прокласти дренаж.

Ґрунт для посадки винограду необхідно готувати за 2-3 тижні двоярусним перекопуванням. Якщо висока кислотність ґрунту необхідно внести вапно з розрахунку 200 г на 1 кв.м. Якщо не особливо родючий ґрунт, потрібно буде додати гній, що перепрів, або компост (по одній тачці на 2 кв.м) і комплексне мінеральне добриво.

Далі споруджуємо опорну систему із горизонтальних дротів. Для цього в ґрунт вбиваються дерев'яні стовпи довжиною близько 2м (на глибину 60см) з інтервалом 2,5-3,5 м. Стовпи по краях (перший та останній у ряду) зміцніть підпірками. Один дріт натягується в 40 см над землею, а над ним через кожні 30 см по два дроти (так, щоб вони у кожного стовпа перехрещувалися). Вставте у дріт рейку біля кожного місця майбутньої посадки.

Якщо виноград буде посаджений біля стіни, потрібно буде розташувати дріт на відстані 25-30 см одна від одної.

Посадка саджанців винограду

Посадка винограду

Висаджують саджанці винограду (у південних районах) з жовтня до березня. Для інших районів найкращий час для посадки винограду – весна (до розпускання бруньок). Посадку живцями роблять під час розпускання бруньок при температурі ґрунту на глибині залягання коренів не менше 10-11°С.

Біля стіни або суцільної огорожі робіть посадку з інтервалом 1,2 м і 40 см від стіни, на відкритому місці на відстані 1,2-1,5 м одна від одної рядами з проміжком 1,5-2 м. Якщо лоза щеплена, перевірте щоб місце щеплення було вище рівня грунту. Підв'яжіть лозу до опори. Полийте і замульчуйте перегнілим гноєм або компостом.

Перед посадкою саджанець винограду необхідно підготувати. Для цього коріння потрібно секатором трохи освіжити (надрізати) та занурити у глиняну бовтанку. Якщо пагонів у саджанця два, то один, слабший треба видалити, а другий надрізати, залишивши при цьому дві-три бруньки. Саджанець винограду готовий до посадки показано на рис.


Посадка саджанців винограду

Другим дуже важливим моментом є підготовка посадкових ям. Ями для посадки будь-яких дерев або кущів краще підготувати заздалегідь. Якщо Ви плануєте посадку рослин навесні, то ями, наполовину наповнені необхідним ґрунтовим субстратом, краще підготувати восени.

     Для посадки винограду бажано використовувати ями розміром не менше 80х80х80 см. У яму таких розмірів разом із ґрунтом можна внести кількість добрив цілком достатню для швидкого розвитку куща та високоврожайного плодоношення на досить довгий період. При використанні ям з меншими розмірами та ще на бідних ґрунтах зростання виноградної рослини сповільнюється і врожайність його вкрай низька. 
Основна маса коренів розташовується на глибині до 60 см і глибина 80 см взята з достатнім запасом. Тому оптимальними для посадки винограду є ями розміром 80х80х80 см.

Після того як готова яма робимо земляну суміш для її заповнення. Нижню частину ями наполовину яму заповнюємо сумішшю що складається з верхнього шару землі вийнятої при копанні ями змішаної з перегноєм, попелом і додаванням суперфосфату (близько 300 г). Якщо земля глиниста, необхідно додати піску в рівних кількостях із землею. Попелу та перегною вносимо по 2-3 відра на яму. 


Посадка саджанців винограду

Якщо яма готується безпосередньо перед посадкою саджанця винограду, то землю розташовану нижче коріння необхідно добре ущільнити, щоб не було відриву коренів при її природному ущільненні. Потім ставимо саджанець винограду в готову яму таким чином, щоб його коріння було приблизно не глибиною 30-40 см, як показано на рис.2. Присипаємо коріння спочатку на товщину приблизно 10 см тією самою сумішшю землі, що й під корінням, а далі зверху землею вийнятою з нижньої частини ями. Якщо земля глиняста, необхідно і в цю частину додати піску в пропорції приблизно 1:1, щоб вона стала добре проникна для повітря і вологи. Ущільнюємо її та поливаємо водою. Щоб уникнути утворення та розвитку росяних коренів, засипати яму зверху до кінця не потрібно, а навколо саджанця бажано залишити лунку заввишки 5-10 см і діаметром близько 30 см. 

Обріска винограду

Щорічно давайте розвинутися трьом головним стеблам. Два зберігайте для плодоношення, а третій укоротіть так, щоб у наступному році він дав стебла заміщення. Плодоносні гілки підв'язуються над грунтом низько, щоб вони могли використовувати тепло, що віддається нею.

Підживлення та полив винограду

Внесіть комплексне мінеральне добриво. Навесні проведіть мульчування шаром компресу, що перепрів, товщиною в 2,5-3,5 см. Лоза реагує на недолік магнію в грунті. Виконайте обприскування 250 г сірчанокислого магнію, розведеними в 10 л води. Повторіть за два тижні. Протягом усієї вегетації 1 раз на тиждень підгодовуйте рослини столових сортів винограду рідким мінеральним добривом, доки ягоди не дозрітимуть.

Лоза, вирощена біля стіни, потребує регулярного поливу.

Хвороби та шкідники винограду

Виноград, який росте просто неба, страждає від шкідників менше, ніж у теплиці. Значну шкоду виноградній лозі у відкритому ґрунті завдає оідіум (справжня борошниста роса) та мильдью (хибна борошниста роса). При перших ознаках появи цієї хвороби необхідно провести обприскування колоїдною сіркою та бордоською рідиною відповідно. Кущі, уражені опеньком осіннім, викопуйте і спалюйте, а ґрунт простерилізуйте.

Підвищення якості врожаю

Не дозволяйте визрівати всім гронам винограду, це може погіршити якість ягід винограду і лоза в наступні роки буде погано плодоносити або зовсім перестане. Необхідно видаляти ті грона, які погано розвиваються в порівнянні з іншими, видаліть ту, яка гірша.

На початку вересня поступово видаляйте нижнє листя, щоб відкрити гронам сонячні промені та покращити циркуляцію повітря. Не видаляйте все листя одночасно, оскільки це може призвести до сонячних опіків. Оглядайте грона 2-3 рази на тиждень та видаляйте всі уражені хворобою або пошкоджені ягоди винограду.

29.05.2016

Повернення до списку

arrow_upward
Увійти Реєстрація
Кошик 0 позицій
на суму 0 грн.