Вирощуємо гранат у відкритому ґрунті

Контакти
  • place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
  • phone (067) 600-07-99
  • phone (099) 600-07-99
  • phone (073) 600-06-99
  • email info@posadka.com.ua
Графік роботи
  • scheduleПн-пт:9:00-18:00
  • scheduleСб:9:00-15:00

Кущ граната - рослина теплолюбна, однак самостійно виростити кущ на ділянці досить просто. Для цього важливо вибрати щеплені саджанці зимостійких сортів і дотримуватися агротехніки.

Пам'ятайте про основні правила вирощування гранату:

  1. Полив має бути помірним.
  2. Землю під саджанцем замульчуйте соломою, скошеною травою або сухим листям.
  3. Регулярно удобрюйте кущ мінеральними та органічними підживленнями.
  4. Вчасно обрізайте старі та хворі гілки, не допускайте загущення, правильно формуйте крону. Раз на 20-25 років проводьте обрізання, що омолоджує.
  5. Захищайте кореневу систему та надземну частину куща від перепадів температур.
  6. Регулярно проводьте профілактичне обприскування рослини.

Як висадити рослину

посадка гранату

Посадка . Гранат невимогливий до типу ґрунту. Для посадки підійде щебеневий добре дренований ґрунт. Ділянка має бути добре освітлена та захищена від протягів. Посадкову яму удобріть шаром родючого ґрунту, змішаного з перепрілим гноєм. Коріння саджанця обов'язково розрівняйте та акуратно присипте землею, після – зволожте ґрунт.

цвітіння гранату

Розвиток . Вже через 3-4 роки на вашій ділянці буде цвісти гранатовий кущ, а на 4-5 рік після посадки ви отримаєте повноцінні плоди. Пам'ятайте, що плодові зав'язі у формі латаття утворюються тільки на жіночих квітках. Їх на рослині значно менше. Неплодоносні квіти мають форму маленького дзвіночка з коротким маточкою, а також швидко опадають. Гранат самозапилюється і його можна вирощувати в теплицях.

Як доглядати за рослиною

Полив. Кущ не терпить надлишку вологи і погано переносить посуху, тому полив необхідно проводити за необхідності та помірно. Після поливу розпушуйте ґрунт і видаляйте бур'яни. Особливу важливість розпушування має вегетаційний період.

Мульчування . Для створення мульчі підійде солома чи суха трава. Вона зберігає вологу і не дає розвиватися бур'янам, а також сприяє життєдіяльності дощових хробаків. Черв'яки, всупереч поширеній думці, підуть на користь рослині: вони розпушують землю і дають можливість кисню проникати глибше до коріння.

Обрізка . Обрізку, що формує, проводьте навесні або після збирання врожаю. На кущі залишайте не більше 5 гілок. Видаляйте прикореневу поросль, хворі гілки, уникайте загущення.

Підживлення . Навесні, коли ґрунт достатньо прогріється, зніміть верхній шар ґрунту. Обприскуйте рослину 1% розчином бордоської рідини для профілактики плодової гнилі. Після появи перших листочків, використовуйте гумісол. На початку літа робляться комплексні мінеральні підживлення.

Гранатовий кущ, що росте на вашій ділянці, добре розвиватиметься, якщо вносити під нього органіку. Раз на два тижні поливайте його коров'яком або курячим послідом. Після збирання врожаю ґрунт навколо куща удобрюйте сумішшю з 25 гр суперфосфату та 15 гр калію, вносите органіку.

плоди гранату

Врожай. Перші плоди з'являться вже у жовтні. Важливо пам'ятати, що плоди гранату не дозріватимуть одноразово. Плід повинен провисіти на гілці якомога довше, щоб стати солодшою. Якщо обставини не дозволяють довго тримати гранати на гілках, зберіть плоди і дайте їм дозріти в приміщенні. Зберігати гранати за негативних температур не рекомендується, інакше вони почнуть гнити. Стиглий гранат має насичено-червоний відтінок і трохи тріскається.

Догляд на зиму. Навіть якщо ви посадили саджанець, стійкий до морозів, йому необхідно укриття. Почати варто з обприскування крони 3% бордоською рідиною, щоб запобігти грибковим захворюванням. Коли температура повітря опуститься до -10°С, скрутіть та зв'яжіть гілки, зафіксуйте залізною скобою. Після засипте гілки шаром ґрунту в 15-20 см. Зверху накрийте шаром лапника.

28.10.2019

Повернення до списку

arrow_upward
Увійти Реєстрація
Кошик 0 позицій
на суму 0 грн.