Як виростити інжир на відкритому ґрунті.

Контакти
  • place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
  • phone (067) 600-07-99
  • phone (099) 600-07-99
  • phone (073) 600-06-99
  • email info@posadka.com.ua
Графік роботи
  • scheduleПн-пт:9:00-18:00
  • scheduleСб:9:00-15:00

Багато екзотичних рослин почали вирощувати не тільки на підвіконнях, а й у садах. З появою стійких до морозів, хвороб сортів стало простіше. Якщо не так давно посадити інжир було чимось складним, тепер практично в будь-якій частині нашої країни садівники можуть мати таку рослину на своїй ділянці. Знадобиться мінімум: придбати гарний посадковий матеріал, вивчити агротехніку вирощування, посадити інжир та забезпечити йому грамотний догляд.


ingir-1.jpg

Ваші зусилля з лишком виправдаються, адже тепер можна буде зривати улюблені плоди прямо з дерева і ласувати ними протягом усього сезону. Тим більше, що це не лише смачно, а й корисно. Адже інжир:

  • забезпечує профілактику захворювань серцево-судинної системи, оскільки містить рекордну кількість калію;
  • допомагає заповнити нестачу кальцію і магнію, що позбавляють набряків ніг і судом литкових м'язів;
  • покращує відновлення клітин епідермісу;
  • допомагає боротися із зайвою вагою та виводити токсини з організму;
  • сприяє нормальному розвитку імунної, нервової, кровоносної системи за рахунок присутності фолієвої кислоти.

Плоди фігового дерева використовуються в народній медицині для лікування та профілактики бронхіту, фарингіту, анемії, тромбозу та інших захворювань. Тож посадити на своїй ділянці таку рослину – це справді гарне рішення.

Все про посадку інжиру

Фігове дерево добре росте та розвивається в обмеженому просторі. Через це його частіше висаджують у горщики діаметром до 30 см. Але і на відкритому ґрунті можна виростити інжир, причому багато місця йому не знадобиться. Прийде лише обмежити кореневу систему дошками, шифером або щільною плівкою по периметру посадкової ями. У таких умовах рослина почуватиметься комфортно і повноцінно розвиватиметься.


ingir-2.jpg

Що стосується ділянки, місце під фігове дерево вибирайте сонячне. У тіні зростатиме тільки листя, а от хорошого врожаю дочекатися не вийде.

Уважно вибирайте ґрунт для посадки фігового дерева. Інжир любить родючі поживні ґрунти з додаванням органічних підживлень. Можете придбати в магазині біогумос і змішати його з універсальним ґрунтом. Ще при посадці в яму часто додають перегній, кропиву та іншу зелень. Вона поступово розкладатиметься, виділятиме азот і забезпечуватиме хороше харчування рослині.

Правильний догляд

Інжир чуйний на добрий догляд. Він полягає у стандартних агротехнічних процедурах:

  1. Полив. Щотижня вносите 5-10 літрів води під кожне дерево. Вже наступного сезону після формування кореневої системи можна скоротити полив до 1 разу на 14 днів. У період формування плодів рослина потребує більшої кількості води. Уважно стежте за хорошим зволоженням ґрунту, тому що при нестачі води листя скручується, жовтіє. Сильний дефіцит призводить навіть до повного опадання листя. Ще одна корисна замітка: коли плоди досягнуть розміру волоського горіха, полив скоротите. Це дозволить інжиру набрати цукристість, як відбувається у випадку з виноградом.
  2. Підживлення. Удобрювати фігове дерево потрібно не рідше двох разів на місяць. Коли розпочнеться вегетаційний період, починайте використовувати азотні добрива. Ближче до середини літа інжир потребує фосфату – він сприяє зав'язуванню плодів. Коли вегетація закінчиться, використовуйте калійні підживлення. Вони допомагають інжиру краще і швидше визріти. Щомісячне внесення мікроелементів сприяє гарному розвитку дерева. Не забувайте і про ці засоби. Обов'язково полийте рослину перед підживленням, інакше коріння може отримати опіки.
  3. Обрізання. Крону інжиру потрібно формувати. Це забезпечує найкраще плодоношення рослини. Крім того, рекомендується видаляти сухі, зламані гілки.

Ще рекомендується обробляти дерево від хвороб та шкідників. Підійдуть безпечні інсектициди та фунгіциди. Обприскуйте рослину навесні, коли листя почне розпускатися.

Як підготувати інжир до зими

Надземна частина рослини загине, якщо температура опуститься нижче за -15 градусів. Коріння виживає і за суворіших умов. Якщо не вдалося вберегти крону від замерзання, не турбуйтеся. За сезон фігове дерево повністю відновиться і навіть встигне досягти зростання людини.

Все ж таки краще захистити рослину від морозів. Підійде тільки легкий матеріал, що дихає. Можете використовувати мішковину (як з-під цукру), а краще придбати спеціальне полотно, як спанбонд.

Процес укриття інжиру відбувається так: забираєте шпалеру, пригинає пагони до землі. Далі поверх куща кладете лист фанери або деревину, а вище плівку. Потім присипаєте «горбик» травою. Таким чином, коренева система буде захищена.

Рослина не дозріває або взагалі не плодоносить: у чому причини

Трапляється так, що плоди з'являються, але не дозрівають. Причини бувають різними: нестача сонця, неправильно вибраний сорт для вашого регіону, навантаження врожаєм. Іноді плоди не дозрівають через те, що дерево ще надто молоде.


ingir-3.jpg

Щодо повної відсутності плодоношення, тут також достатньо факторів:

  • мало сонця – за можливості пересадіть рослину на сонячну ділянку;
  • багато простору для кореневої системи - так як інжир любить рости в тісних умовах, заздалегідь обмежте місце у посадковій ямі;
  • нестача води та живлення – вчасно поливайте та удобрюйте рослини;
  • загущена крона - видаліть зайві пагони. Найкраще інжир плодоносить за наявності 2 стебел та регулярної прищипки кінчиків;
  • ураження шкідниками – використовуйте спеціальні розчини, як «Епін» чи аналоги.

Такі прості поради допоможуть вам посадити та виростити на своїй ділянці фігове дерево. Дотримуйтесь їх, і щороку насолоджуйтесь смачними плодами.

23.01.2020

Повернення до списку

arrow_upward
Увійти Реєстрація
Кошик 0 позицій
на суму 0 грн.