Пізні сорти сливи
- place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
- phone (067) 600-07-99
- phone (099) 600-07-99
- phone (073) 600-06-99
- email info@posadka.com.ua
- scheduleПн-пт:9:00-18:00
- scheduleСб:9:00-15:00
Найчастішим запитом садівників є допомога у виборі плодових дерев осінніх термінів дозрівання. У такому разі ми рекомендуємо пізні сорти слив. Їх можна садити буквально у всіх регіонах, вони добре переносять літню спеку і зимові морози, в цілому не вибагливі і легко приживаються навіть у садівників-початківців. Купити такі дерева можна у нас прямо зараз. В інтернет-магазині Posadka доступний великий вибір сортів пізніх слив, а також інші плодові дерева: персики, яблуні, груші, вишні та ін. За потреби проконсультуємо, допоможемо сформувати замовлення.
Що потрібно знати про посадку сливи
Ці плодові дерева добре адаптовані до ґрунтових умов України. Висаджувати їх можна на різних типах ґрунтів, але найбільше підходять вологі, добре дреновані ґрунти та суглинки, багаті на гумус. Якщо на ділянці важкий, кислий або перезволожений ґрунт, рекомендується додати в лунку дренаж і наповнити її сумішшю компосту і чорнозему. Також під час підготовки слід врахувати:
- розмір лунки – мінімум 60 см;
- рівень заглиблення – коренева шийка має виступати над ґрунтом на 5-7 см;
- коріння перед посадкою варто запилити кореневином або замочити саджанець сливи на кілька годин у розчині.
Не варто додавати в лунку мінеральні добрива, свіжу органіку, вони можуть обпекти коріння.
Висаджувати саджанці пізніх слив можна ранньою весною або пізно восени. Краще встигнути це зробити на початок активної вегетації і настання стійких морозів. В Україні терміни посадки зазвичай становлять навесні з березня до середини квітня, а восени – з кінця жовтня до грудня, але рекомендуємо враховувати особливості клімату регіону. У нас популярні сорти пізніх слив можна купити як восени, так і навесні, ми готуємо саджанці спеціально до сезону посадки.
Тонкощі вирощування
Щоб пізня слива добре прижилася, їй потрібні відповідні умови. Перш за все, виберіть місце. Це має бути простора, добре освітлена ділянка, захищена від протягів. Не варто висаджувати надто близько інші дерева, відстань має бути близько 5 м.
Ще важливо враховувати вимоги до запилення. Для самоплідних сортів запилювач не потрібен. А ось ті види пізніх слив, які відносяться до перехресно запилюваних вимагають наявності запилювача – ще одного дерева на ділянці (або сусідній). Детальні характеристики та ціни на різні сорти саджанців наведено в описі.
Як правильно доглядати за сливою
Великих зусиль ці дерева не вимагають. Щоб сливу пізнього терміну дозрівання добре прижилася і активно плодоносила, необхідно дотримуватися 4 важливих заходів догляду:
- Регулярне поливання. Сливи не варто заливати, а й пересушувати теж не можна. Протягом весни-літа потрібно поливати її 5-6 разів, вносячи воду 3-4 відра/м2. Рекомендуємо замульчувати пристовбурне коло, щоб затримати вологу в грунті.
- Підживлення. Вносять добрива навесні – азотні, по мерзлоталому ґрунту, влітку та восени – калійні та фосфорні, які покращують смак плодів, підвищують стійкість сливи до морозів.
- Обрізання. Обов'язково потрібно видаляти сухі, криві гілки, крони, що ростуть всередину, і прямо вгору. Формувати крону потрібно у вигляді чаші, щоб покращити освітленість та вентилювання.
- Обробка від хвороб та шкідників. Робити їх потрібно регулярно, у профілактичних цілях.
Загалом догляд та вирощування процес не складний. Але щоб слива пізня прижилася і радувала смачними плодами, потрібні якісні саджанці. Придбати такі можна у нас. Ми надаємо гарантію сортності та перевіряємо їх перед відправкою.