Ранні сорти черешні
- place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
- phone (067) 600-07-99
- phone (099) 600-07-99
- phone (073) 600-06-99
- email info@posadka.com.ua
- scheduleПн-пт:9:00-18:00
- scheduleСб:9:00-15:00
Ранні сорти черешні дуже популярні в Україні. Вони встигають скинути цвіт ще до появи хвороб, дуже рясно плодородять, відрізняються високою соковитістю ягід. Суперрання черешня особливо добре почувається у південних широтах, де буквально кожен садок має в себе таку красуню. Які ультраранні сорти черешні і як їх правильно садити? Про це докладніше.
Технологія висадки саджанців
Ранній сорт черешні мешканцям південних регіонів України краще садити на зиму. Це вересень-жовтень, за кілька тижнів до холодів, щоб дерево змогло вкоренитися. Решта регіонів – березень, а ще краще квітень, після заморозків, коли ґрунт достатньо прогріється, але ще не з'явиться перша зав'язь.
Місце для висадки саджанця краще вибрати з південного боку, без протягів і води, що стоїть. Черешня любить сонце та не любить холодних вітрів.
Розмір ями має бути 60-70 см у глибину і стільки ж у діаметрі, щоб кореневища вільно себе почувало на етапі раннього зростання. На дно можна покласти дренаж, перегній та деревну золу. Попередньо саджанці обрізають, залишаючи кілька найсильніших гілок. Як добриво, можна використовувати 100 грам суперфосфату, який перемішують з іншими добривами і заливають водою.
Технологія посадки:
- поставте саджанець вертикально та акуратно розправте кореневище;
- залиште кореневу шийку на 3-5 см вище ґрунту;
- поверніть її на південь;
- засипте яму землею, трохи утрамбовуючи її;
- зробіть лунку і добре залийте дерево.
Сорти ранньої черешні можуть бути самобезплідними. Тому поруч можна садити сорт-запилювач. Черешня прекрасно є сусідом з іншими кісточковими в саду.
За потреби дерево можна підв'язати до стовпчика, щоб не зламалися гілки від вітру. Потім його варто забрати.
Вирощування та догляд
Черешня при правильному догляді активно зростає. У літню пору, коли починається активність паразитів, варто поспостерігати за листям і стовбуром дерева. Не можна забувати про полив, навіть якщо йдеться про дорослі дерева. З появою захворювань потрібно негайно їх обробити біопрепаратами.
Важливо правильно обрізати черешню, щоб вона активно плодоносила. Рання весна – на початок руху соку – оптимальний час для обрізки. Влітку можна проводити санітарну, а восени не рекомендується, особливо це стосується мешканців північних областей.
Формування крони відбувається у перші 3-5 років життя рослини. Завдання – сформувати зручний для збирання врожаю скелет під широким кутом. При обрізанні, що омолоджує, видаляють старі і хворі гілки. При санітарній – сухі та пошкоджені. Видаляйте також гілки, які труться одна об одну. У пошкоджених місцях можуть утворюватися грибки та ін хвороби.
На нашому сайті ви зможете купити ранні сорти черешні, такі як: "Василіса", "Джорджія", "Грейс Стар", "Вега", "Рита" та інші. Вибирайте сорт на власний смак. Звертайтесь!