Ранні сорти сливи
- place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
- phone (067) 600-07-99
- phone (099) 600-07-99
- phone (073) 600-06-99
- email info@posadka.com.ua
- scheduleПн-пт:9:00-18:00
- scheduleСб:9:00-15:00
Ранні сорти сливи – часті гості садівників в Україні. І це не дивно: дерево чудово почувається в наших широтах, приносить солодкі та соковиті плоди, цвіте раніше за решту сортів у саду і менш схильне до хвороб, пік активності яких припадає на середину і кінець літа, коли рослина вже дарує свої плоди.
Інші переваги, які має слива рання:
- раннє плодоношення;
- стійкість до осінніх морозів;
- свіжі ягоди на літній стіл.
Як правильно посадити саджанці такої сливи? Про це докладніше.
Технологія посадки
Рання слива – не вибаглива рослина. Їй підходить практично будь-який ґрунт. При виборі місць краще віддати перевагу сонячному. Тоді ягоди будуть солодшими і смачнішими. Намагайтеся сливу садити там, де взимку у вас найменше снігу. Вона може випрівати.
Для висадки серед інших дерев залишайте 3-5 метрів відстані, щоб дерева не заважали одне одному. Яму можна копати не глибоку. Головне, щоб у ній спокійно містилася коренева система. Це може бути поглиблення 70 см у глибину та 50-60 у діаметрі. Поставте акуратно саджанець, на дно насипте золи або перегною. Сідати ранню сливу в південній місцевості можна на зиму, тоді дерево має встигнути прижитися до перших морозів і добре перенести холод. В інших регіонах України радять садити саджанці ранньою весною, до руху соку, але і після морозів. Орієнтовно березень-квітень. Щеплення має залишатися над рівнем ґрунту. Повернута на південь.
Спочатку поливайте дерево, не допускайте появи бур'янів або пересихання дерева. Для цього можна зробити навколостовбурне коло так, щоб при поливі вода не витікала з кола. Не забувайте про мульчування ґрунту. Коло навколо стовбура можна в жаркий час закласти сухою травою чи сіном.
Вирощування та догляд
Перше обрізування дозволяє залишити на дереві 3-4 основні гілки. Поки дерево добре не приживеться, не варто обрізати її. Зазвичай це роблять за рік після посадки. Залишають лише ті гілки, які не ростуть вертикально. Вони формуватимуть вашу крону. Слабкі залишають на 3-5 бруньок. Не плодоносні гілки, які ростуть по стовбуру варто обрізати. Робити це можна 2-3 рази на рік. Влітку – це профілактичне обрізування. Восени проводиться після скидання листя, а навесні – основне, коли ви формуєте крону, залишаючи найжиттєздатніші гілки.
Слива рання: сорти.
На сайті ви зможете купити різноманітні сорти ранніх слив. Варто пам'ятати, що всі вони можуть бути схильні до таких захворювань, як дірчаста плямистість, плодова гниль, іржа, смугаста мозаїка, камедетечення. Кожне з них має свою природу, чи то вірус, грибок тощо. Щоб уникнути хвороб варто дотримуватися кількох правил: регулярно обрізати дерево, обприскувати навесні та восени, своєчасно збирати падалиці та пошкоджене листя. Тоді смачні та стиглі ранні плоди на столі вам гарантовані. Підберіть на нашому сайті потрібний вам ранній сорт та насолоджуйтесь смаком цього дивовижного фрукта.