Ранні сорти агрусу

Контакти
 • place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
 • phone (067) 600-07-99
 • phone (099) 600-07-99
 • phone (073) 600-06-99
 • email info@posadka.com.ua
Графік роботи
 • scheduleПн-пт:9:00-18:00
 • scheduleСб:9:00-15:00

Агрус — поширена ягідна культура в Україні. Її можна зустріти практично у кожному саду. Проте садівники часто замислюються над тим, який сорт вибрати та посадити. Можна беззастережно стверджувати, що під ранній аґрус однозначно варто виділити місце у саду. Такі рослини починають плодоносити серед перших серед ягідних культур, так що ви зможете поласувати ягодами якнайшвидше.

Сорти раннього аґрусу різноманітні. Вони відрізняються кольором, розміром і смаковими якостями ягід, показниками посухо- і морозостійкості, формою куща і т. д. Можна купити ранній аґрус кількох сортів і урізноманітнити таким чином свою ділянку. У будь-якому випадку вирощування нескладне.

Що необхідно знати про посадку

Насамперед підберіть для рослин відповідне місце в саду. Оскільки система коріння у чагарника довга, йому категорично не підходять низини. У таких умовах велика ймовірність розвитку грибкових хвороб. Знайдіть сонячне місце на рівнині або пагорбі. Воно має бути захищеним від холодних північних та східних вітрів.

Оптимальний грунт - слабокислий або нейтральний з рН в районі 6. Сорти раннього аґрусу добре ростуть і розвиваються на піщаних, суглинистих, супіщаних ґрунтах. Якщо ґрунт глинистий, посадити рослину теж можна, але доведеться частіше розпушувати землю.

Технологія посадки аґрусу виглядає так:

 1. Підготуйте посадкову яму розміром, в якому поміститься коренева система із земляною грудкою. Зазвичай вистачає глибини 30-40 див.
 2. На дні сформуйте дренаж із дрібного каменю або щебеню.
 3. Підготуйте грунт суміш із садової землі, прілого гною, суперфосфату і деревної золи.
 4. Засипте в яму готовий ґрунт і залиште її на 2 тижні, щоб ґрунт трохи осів.

Через зазначений період настав час висаджувати ранній аґрус. Якщо коріння встигло підсохнути, його на добу можна замочити у воді (дозволяється додати стимулятор коренеутворення). Безпосередньо перед посадкою рекомендується обмокнути кореневу систему в глиняну бовтанку.

Підготовлений саджанець поставте в яму, присипте ґрунтом і утрамбуйте. Потім рясно полийте, а після вбирання води - замульчуйте ствол коло торфом, великим піском або листовим перегноєм.

Дотримуйтесь між кущами відстань 1,5 метра, якщо це сильнорослі рослини. Компактні сорти раннього аґрусу висаджують на дистанції до 1 м.

Правильний догляд

Ранній аґрус любить помірний полив. У суху погоду його плодоношення погіршується. Увечері поливайте кущі відстояною водою, щоб грунт був зволожений на глибину 40-50 см.

Перші два роки вносити підживлення не потрібно. З третього починайте удобрювати ранній аґрус. Перше підживлення виконують після цвітіння, а друге - після збирання врожаю. Використовуйте такий склад:

 • компост або гній, що перепрів;
 • суперфосфат;
 • селітра;
 • сірчистий калій.

Не забувайте також видаляти бур'яни і розпушувати ґрунт, щоб повітря надходило до кореневої системи. Перед зимівлею бажано перекопати ґрунт під кущами та удобрити їх.

Вибирайте якісний посадковий матеріал

У нашому інтернет-магазині ви без проблем купите потрібні саджанці. Вибирайте потрібну кількість екземплярів на сторінці та оформлюйте покупку. Доставка діє по всій країні.

Аґрус Берил

Артикул: 3616
  65 грн.
шт

Аґрус Гранд

Артикул: 5399
  60 грн.
шт

Аґрус Карат

Артикул: 3589
  65 грн.
шт

Аґрус Неслуховський

Артикул: 3578
  65 грн.
шт

Аґрус Джерело

Артикул: 3591
  60 грн.
шт

Крыжовник Самурай

Артикул: 49769
  70 грн.
шт

Аґрус Хіннонмакі Ред

Артикул: 4884
  65 грн.
шт

Аґрус Гроссуляр

Артикул: 3621
  60 грн.
Товар закінчився

Аґрус Донецький великоплідний

Артикул: 3576
  60 грн.
Товар закінчився

Аґрус Карпати

Артикул: 5417
  35 грн.
Товар закінчився

Аґрус Ленінградець

Артикул: 5415
  40 грн.
Товар закінчився

Аґрус Малахіт

Артикул: 3601
  60 грн.
Товар закінчився
arrow_upward
Увійти Реєстрація
Кошик 0 позицій
на суму 0 грн.