Саджанці Гліду
- place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
- phone (067) 600-07-99
- phone (099) 600-07-99
- phone (073) 600-06-99
- email info@posadka.com.ua
- scheduleПн-пт:9:00-18:00
- scheduleСб:9:00-15:00
Особливості вибору
У продажу є різні сорти глоду. Тому перед тим, як купити саджанці цієї рослини, потрібно детальніше розібратися у видах культури:
- «Звичайний» – найпоширеніший сорт з висотою від 2 до 5 метрів. На гілки є колючки. Цвіте рослина кремовими суцвіттями, а ягоди виходять великими та червоними;
- «Арнольда» - великоплідний колючий чагарник із товстими пагонами. Ягоди досягають 3 см у діаметрі, довжина шипів становить близько 9 см. Цвісті починає наприкінці травня. Плоди дозрівають раніше, ніж в інших сортів;
- «Геракл» - дерево висотою приблизно 4 м. Має колінчасті пагони, рідкі колючки довжиною 5-6 см. Ягоди кулясті, червоного кольору. За смаком кислувато-солодкі.
Незалежно від сорту потрібно ретельно поставитися до питань вирощування саджанців. Тільки в такому випадку з часом ви отримаєте гарний чагарник із гарним урожаєм.
Як вирощувати та доглядати
Саджанці глоду невибагливі до ґрунту. Але краще їх висаджувати на суглинках із нейтральною кислотністю. Постарайтеся вибрати сонячну ділянку, оскільки в міру зростання куща потрібно багато світла та простору.
Щоб виростити високоврожайний глід, саджанці висаджують таким чином:
- викопайте ями розміром 50х50 см;
- розмістіть саджанці в шаховому порядку з відривом 40-50 див друг від друга;
- добре присипте коріння землею, щоб шийка виявилася на 5-7 см вище рівня грунту;
- ущільніть саджанець і полийте.
Після посадки виконайте мульчування компостом чи перегноєм.
Спеціального догляду глід не потребує. Періодично обрізайте засохлі та хворі гілки. Зазвичай це роблять навесні.
Щодо поливу, тут достатньо одного разу на місяць. На кожен кущ припадає до 15 л води. У жарку погоду робіть полив пару разів на місяць.
Обов'язково видаляйте бур'яни біля рослини та розпушуйте ґрунт.
У чому користь глоду
Ця рослина відома своїми лікувальними властивостями. Плоди глоду містять пектинові та дубильні речовини, мікроелементи, органічні кислоти та фруктозу. З ягід виробляють настойку, яка нормалізує підвищений артеріальний тиск, покращує роботу ЦНС при тахікардії та атеросклерозі. Крім того, глід:
- допомагає при розладах серця;
- приводить до норми рівень цукру в крові;
- усуває безсоння;
- допомагає при бронхітах тощо.
Цінність цієї рослини дуже велика. Тому його намагаються вирощувати на ділянках не тільки як декоративні кущі, але і для отримання цілющих плодів.