Сорти жовтої сливи
- place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
- phone (067) 600-07-99
- phone (099) 600-07-99
- phone (073) 600-06-99
- email info@posadka.com.ua
- scheduleПн-пт:9:00-18:00
- scheduleСб:9:00-15:00
Жовті сливи вигідно відрізняються від інших сортів цього чудового дерева. Вони:
- мають більш солодкий смак;
- володіють універсальністю - підходять для вживання у свіжому вигляді, в якості компотів, для консервування джемів, варення і навіть виробництва соків, чудово використовуються в замороженому вигляді;
- декоративні;
- відрізняються раннім та стабільним плодоношенням;
- більш стійкі до хвороб.
Висаджування жовтої сливи мало чим відрізняється від посадки інших кісточкових. Зупинимося тут докладніше.
Технологія посадки саджанців
Перед посадкою саджанці жовтої сливи обрізають, залишаючи найсильніші пагони. Важливо вибрати правильне місце. Жовта слива дуже любить сонячні місця, без застою вологи, не з північного боку. В Україні ґрунт підходить для цього дерева.
Час висадки варто вибирати в залежності від вашого регіону: для жителів півдня можна садити на зиму, перед настанням холодів, щоб дерево встигло вкоренитися. Для мешканців інших регіонів, з холоднішим кліматом, варто здійснювати посадку ранньою весною, до руху соку (березень-квітень).
Посадкова яма повинна бути глибиною з розміром кореневої системи, але не менше півметра. На дно можна покласти дренаж і засипати перегноєм та золою. Деякі садівники рекомендують викопувати яму заздалегідь, але не обов'язково.
Після того, як ви викопали яму, акуратно поставте молоде дерево на дно так, щоб коренева шийка знаходилася на поверхні землі на кілька см. і дивилася на південь. Утрамбуйте землю і зробіть навколостовбурне коло так, щоб був доступ води біля стовбура. Слива жовта самоплідна чудово є сусідом з іншими сортами слив. Залишайте відстань між деревами 3-5 м. Не забувайте мульчувати землю та видаляти бур'яни. Спочатку потрібно рясно поливати дерево, здійснювати профілактичне обрізання.
Вирощування та догляд
Сорти жовтої сливи вимагають послідовного догляду, який можна розписати покроково:
- Полив. Дерева, які лише посаджені, варто часто поливати. Як мінімум, 2 рази на тиждень. Плодоносні – кілька разів на сезон, у спеку року.
- Підживлення. Азотні добрива – навесні, зола – у літню пору, на осінь можна використовувати компост.
- Формування крони – перші 3-4 роки життя. Сорти жовтих слив варто обрізати таким чином, щоб остання брунька, за якою ви робите зріз, дивилася вниз, а не вгору. Тоді гілки будуть рости вертикально на землі і вам зручно буде збирати врожай. Омолодження слив відбувається з 6-7 років життя, коли видаляють старі гілки. Санітарну можна робити з перших років навесні та восени. Основне – це видалення сухих та хворих гілок.
- Мульчування. Щоб волога довше зберігалася біля стовбура дерева, навколоствольне коло засипають сухою травою чи сіном.
Слідкуйте за станом кори та листя, особливо в літню пору року. За необхідності використовуйте біопрепарати та біліть стовбур. Восени важливо прибирати опале листя, особливо хворе.
Пам'ятайте, що такі сорти слив самобезплідні, тому в ідеалі їх потрібно садити поряд з тими сливами, які запилюються. Тоді гарантовано чекайте на хороший урожай.
На нашому сайті ви зможете купити саджанці жовтої сливи на будь-який смак. Нехай ваше садівництво приносить лише позитивні враження та великий урожай! Звертайтесь!