Стимулятор Maxicrop Quality, 1л
- place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
- phone (067) 600-07-99
- phone (099) 600-07-99
- phone (073) 600-06-99
- email info@posadka.com.ua
- scheduleПн-пт:9:00-18:00
- scheduleСб:9:00-15:00
- business_centerГотівковий розрахунок
- paymentБезготівковий розрахунок
- receiptНакладений платіж
- open_withНова Пошта
- local_phone(067) 600-07-99
- local_phone(099) 600-07-99
- local_phone(073) 600-06-99
Обробка рослин регуляторами росту МАКСИКРОП також послаблює негативний
вплив заморозків на врожай, що дозріває. На більшій частині території нашої країни періодично трапляються пізні весняні заморозки, що завдає значної шкоди садам. Для того, щоб запобігти пошкодженню квітучих дерев заморозками вдаються до димлення, використовують локальне обігрів. Але ці способи боротьби далеко не завжди ефективні. Фітогормони можуть допомогти і в таких ситуаціях. Обприскування дерев препаратами Валагро восени в період закінчення росту пагонів та початку закладання плодових бруньок затримує настання періоду цвітіння навесні наступного року у яблунь та груш на 5-7 днів, абрикосів та персиків – на 10 днів. До того ж, цей прийом прискорює дозрівання плодів на кілька днів на рік обробки.
Гіббереллін . В даний час виявлено близько 60 різних гіберелінів, для позначення яких використовується абривиатура ГА, сама гібереллова кислота за цією номенклатурою має позначення ГА3. Органи та тканини рослин містять від двох до декількох сполук гіберелінової природи. Зміст, форма, стан гібереліну в процесі росту та розвитку рослини не залишаються постійними. Нагромадженню ГА в рослинах сприяє освітлення: протягом доби вдень вміст їх в органах рослин збільшується, а вночі – зменшується. Загалом вміст ГА у тканинах рослин змінюється від 0,01 до 1,4 мг на 1 кг сирої маси. Найбільш високий вміст ГА в незрілому насінні.
ГА здатні значною мірою впливати на довжину стебла. При цьому вони можуть стимулювати як поділ клітин, так і їхнє розтягування. При цьому гібереліни не впливають на зростання кореня, а в підвищених концентраціях у водній культурі навіть погіршує стан коренів. Також ГА активує зростання плодів.
Гібберелліни відіграють істотну роль у фазі переходу рослин до цвітіння. У рослин "довгого дня" в умовах несприятливого періоду освітленості витягування стебла і цвітіння стимулюють обробкою препаратами, що містять гібереллін. Однак на рослинах "короткого дня" та у "довгоденних" рослин з облистненим стеблом обробка ГА неефективна.
У деяких видів рослин гібереліни впливають на вираженість статі: обробка рослин ГА сприяє чоловічій сексуалізації.
Також гібереліни активують проростання насіння багатьох видів рослин. Відомо, що сплячі нирки та насіння ряду видів виводяться зі стану спокою дією знижених температур. Температурний чинник у випадках може бути замінений обробкою гиббереллинами. Для проростання світлочутливого насіння необхідна дія світла. Воно також може бути замінено на ГА. Зокрема, застосовують гіберелін для обробки бульб бульби, що спочивають, щоб прискорити проростання. Дослідження показали, що при проростанні концентрація гіберелінів у бульбах підвищується в 20-30 разів.
Гіббереллін може затримувати старіння листя та плодів. Наприклад, гібереліни, що застосовуються окремо (у незбалансованому з іншими фітогормонами вигляді), затримують почервоніння помідорів.
Дія гіберелінів пов'язана з багатьма фізіологічними реакціями в організмі рослини. По-перше, встановлено, що ГА впливають на ауксиновий обмін: вони беруть участь у транспорті ІУК (індолілоцтова кислота), мають ауксинсохоронний ефект, посилюють біосинтез ІУК, сприяють звільненню ІУК зі зв'язаних форм. Крім того, ГА активують біосинтез нуклеїнових кислот та білків, дію ряду ферментів (гідролаз, оксидоредуктаз), вуглеводного обміну. У результаті, ГА впливають працювати хромосомного апарату.
Препарати, що містять гіберелову кислоту (ГА3), використовують для підвищення врожайності кишмишних (безнасінних) сортів винограду, що характеризуються порівняно дрібними ягодами. Обприскування виноградної лози стимулятором МАКСИКРОП Крем (2,5 л/га) через 5-7 днів після закінчення цвітіння спільно з препаратом БЕНЕФІТ (2,5-3 л/га) сприяє збільшенню розміру ягід у півтора - два з половиною рази та підвищенню уро -жайності на 50-100%. Також при цьому на кілька днів пришвидшується дозрівання винограду. Позитивно діє МАКСИКРОП і на деякі насіннєві сорти винограду: збільшується кількість ягід, зростає малонасінність і безнасінність, розпушується кисть (що знижує уражаність ягід фітопатогенами), прискорюється дозрівання.
З метою підвищення врожайності препарати серії Максікроп використовують також для обробки суниці.
Альгінова кислота . Кислота являє собою полісахарид, що витягується з бурих водоростей і є природним агентом, що хелатирує. Наявність альгінатів у складі стимуляторів МАКСІКРОП підвищує резистентність оброблених рослин до вірусних інфекцій.
Бетаїн. Одна з функцій бетаїну – збільшення проникності мембран клітин до води, активізація процесу фотосинтезу та допомога у подоланні рослинами стресів від впливу токсинів.
У той же час, гормони – дуже потужна зброя в руках рослинника, і передозування, а також вплив ними поза системою призведуть до плачевних результатів – рослина зупиниться у рості або загине. Саме тому лінія МАКСИКРОП є збалансованим набором гормонів росту і аж ніяк не в максимальній концентрації.
- Коментарі