Яблуні Райські
- place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
- phone (067) 600-07-99
- phone (099) 600-07-99
- phone (073) 600-06-99
- email info@posadka.com.ua
- scheduleПн-пт:9:00-18:00
- scheduleСб:9:00-15:00
Райські яблука – дерево, яке втілило в собі одразу кілька основних функцій: плодючість і декоративність. Іншими словами — це чудова садова рослина, яка даватиме соковиті плоди і слугуватиме прикрасою не тільки саду, а й палісадника, двору, прибудинкової території.
Райська яблуня відрізняється досить маленькими розмірами плодів. Тут усе залежить від сорту дерева, однак у середньому вони не перевищують 5 см в об’ємі. Ще однією її особливістю є висока стійкість до захворювань і несприятливих погодних умов.
Технологія посадки саджанців
Якщо ви вирішили купити саджанці райської яблуні, слід уважно вивчити технологію їх посадки та особливості вирощування.
Для початку обираємо місце. В ідеалі це має бути сонячне, добре прогріте, не вітряне місце з невеликою напівтінню. Можна розраховувати на сусідство з іншими садовими деревами та культурами. Ґрунт обирайте добре розпушений, можна перекопаний або культивований, обов’язково родючий.
Купити саджанці райської яблуні краще у весняний період. Це може бути квітень або травень. Інший час для посадки – пізня осінь, до морозів. В Україні це кінець вересня – жовтень. Іноді, при теплій зимі, садити дерева можна і в грудні.
Посадкова яма для райської яблуні, незважаючи на її невеликі розміри, повинна бути досить глибокою – до метра. А ось у діаметрі може перевищувати 60 см. Перед посадкою на дно варто покласти перегній і дренаж. Багато садівників викопують ями під дерева взимку, а вирішують купити райську яблуню навесні, коли яма вже вистоялася.
Процес посадки виглядає так:
- у підготовлену посадкову яму засипаємо торф, перегній, трохи золи або спеціального добрива для яблунь;
- зверху засипаємо трохи землі, перемішуємо її з добривами;
- ставимо саджанець у яму таким чином, щоб коренева шийка була на рівні землі, можна навіть вище на кілька см. «Дивитися» вона повинна на південь або південний захід;
- розправляємо корені дерева, трохи утрамбовуємо землю;
- засипаємо рештою землі;
- готуємо лунку навколо дерева у формі чаші для подальшого поливу;
- заливаємо нове дерево 15-20 літрами води;
- засипаємо пристовбурне коло золою або корою дерев, щоб зберегти вологу.
Далі дізнаємося, як доглядати за деревом після його висадки.
Вирощування і догляд
Полив – одна з найважливіших деталей у вирощуванні райської яблуні на перших порах. Тому посадити дерево на дачі і приїхати до нього через рік не вийде. Яблуня вимагає поливу не рідше разу на 10 днів. Це може бути до 20 літрів води, однак не забувайте орієнтуватися на погоду.
Розташування. Якщо необхідно і обрана вами ділянка досить вітряна, а дерево ще не зміцніло, можна прив’язати його до кілочка з дерева. Влітку варто викопувати траву, яка проростає в пристовбурному колі. Можна засипати після прополювання його сіном.
Процес обрізання: обрізають райську яблуню 2-3 рази на рік. Існує для цього кілька способів обрізки: санітарна, коли вирізають зайві пагони і непотрібні гілки; формуюча, коли в хід ідуть центральні гілки, якими формують крону; омолоджуюча – стосується вже не молодих дерев, що потребують омолодження. Зазвичай обрізка відбувається ранньою весною, ще до розпускання бруньок, або в мороз, у зимовий час.
Райська яблуня досить стійка до хвороб і паразитів. Вона схильна до іржі, цитоспорозу, борошнистої роси та атаки попелиці. Як профілактику ранньою весною, до утворення бруньок, варто обприскати дерево бордоською рідиною або купоросом. У період цвітіння можна використовувати такі фунгіциди, як «Скор» або «Хорус». Восени обов’язково потрібно прибрати листя, перекопати пристовбурне коло і удобрити дерево.
Райська яблуня — прекрасна рослина, ціна якої багато в чому визначається не тільки її плодючістю, а й чудовим зовнішнім виглядом, здатним прикрасити будь-який сад чи двір.