Диплоїдні сорти сливи
- place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
- phone (067) 600-07-99
- phone (099) 600-07-99
- phone (073) 600-06-99
- email info@posadka.com.ua
- scheduleПн-пт:9:00-18:00
- scheduleСб:9:00-15:00
Диплоїдна слива дещо відрізняється від своїх родичів – триплоїдної чи тетраплоїдної. Вона має низку переваг, особливо це стосується садівництва та селекції. Ось основні переваги диплоїдної сливи:
- Самозапильність та чудова сумісність з іншими деревами в саду. Багато диплоїдних слив можуть бути перехресно запилюваними з іншими сортами, що підвищує врожайність за наявності відповідних запилювачів.
- Висока врожайність. Слива диплоїдна характеризуються регулярним плодоношенням та гарним урожаєм.
- Селекційні переваги. Диплоїдні рослини використовують у селекції: з них простіше виходять стійкі до хвороб та кліматичних умов сорти.
- Висока життєздатність насіння. Диплоїдні сливи дають повноцінне насіння, яке використовується для розмноження та подальшої селекції.
- Кліматична стійкість. Сорти диплоїдних слив адаптуються до будь-яких погодних умов. Прекрасно виживають у помірних широтах.
Однак важливо пам'ятати, що вибір сорту залежить від ваших цілей: для промислового вирощування можуть бути вигідні і триплоїдні (великоплідні, безнасінні) сорти, незважаючи на складність розмноження. А ось для саду чудово підійдуть різні сорти.
Технологія висадки саджанців
Саджанці диплоїдної сливи на вигляд нічим не відрізняються від звичайної, не гібридної сливи. Висаджування проводиться наступним чином:
- викопується яма приблизно 70 на 70 см у глибину та по діаметру. Деякі садівники розмір ями підганяють під довжину кореневої системи, щоб вільно ставала в яму;
- на дно висипається деревна зола, можна трохи дренажу та перегною;
- саджанець поміщається в яму і акуратно утрамбовується ґрунт навколо нього;
- залишається навколостовбурне коло розміром до півметра для поливу.
Рекомендується перше обрізання після посадки сливи приблизно через рік. Звертається увага, під якими кутами ростуть основні гілки. Потрібно щоб вони були під гострими кутами. Усі вертикальні погони обрізаються, інші формують крону. Слабкі гілки внизу стовбура можна вкоротити до 3-4 бруньок. Сильні основні залишають по 30 см. Під час формування крони дерева використовуйте т.зв. закон вертикальної бруньки. Це біологічний принцип, який описує закономірності зростання пагонів у деревних рослин, особливо у плодових культур, таких як яблуня, груша та cлива.
Простими словами: стежте, щоб диплоїдні сорти слив мали правильну крону. Чим вертикальніше розташована брунька на пагоні, тим більше у неї схильність утворювати пагон, що не плодоносить. Чим горизонтальніше - тим вища ймовірність утворення квіткової бруньки. Тому при обрізанні сливи відрізайте за тим пагоном, який росте вниз.
Догляд
В Україні зазвичай клімат підходить для вирощування диплоїдної сливи. Слідкуйте за тим, щоб у спекотну пору року, коли довго немає дощів, дерево в перші роки життя рясно поливалося. Вчасно здійснюйте профілактичне та основне обрізання, стежте за наявністю захворювань, підживлюйте рослину хоча б один раз на рік і гарний урожай вам гарантований.
На нашому сайті ви зможете придбати диплоїдну сливу. Вибирайте сорти залежно від своїх смакових уподобань. У нас завжди свіжі перевірені саджанці, які за допомогою легкої руки садівника та простого догляду перетворяться на чудові плідні дерева. Звертайтесь!