Пізні сорти абрикосу
- place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
- phone (067) 600-07-99
- phone (099) 600-07-99
- phone (073) 600-06-99
- email info@posadka.com.ua
- scheduleПн-пт:9:00-18:00
- scheduleСб:9:00-15:00
Пізні сорти абрикосу – справжня знахідка для гурманів. Вони дозрівають, коли вже решта сортів давно відійшли, мають насичений смак і яскравий фруктовий аромат. На сайті ви знайдете та зможете купити улюблені сорти садівників в Україні: «Леді Кіт», «Сяйво», Фарліс», «Нельсон», темно-синій сорт «Монарезі чорний», «Сірена, «Мелітопольський пізній», який потребує гарного запилення і потребує того, щоб рости з іншими. Абрикос пізнього цвітіння не любить низин та місць, де застоюється холодне повітря. Але про це дещо пізніше.
Технологія посадки саджанців
Як і інші фруктові дерева – вишня, черешня, яблуня, груша – пізньоквітні сорти абрикоса вимагають правильного вибору саджанця. Чим більше на кореневій системі рослини дрібних волосистих відростків, тим більші шанси на те, що вони швидко приживуться.
Висаджувати в ґрунт пізній абрикос стоїть у нашому регіоні варто наприкінці березня-квітні, коли не буде загрози заморозків. Інший варіант: теплий жовтень-листопад. Досвідчені садівники рекомендують вибирати осінь, щоб коренева система рослини дещо зміцнилася.
Абрикос пізній – невибагливе дерево, проте варто відповідально підійти до місця посадки. Найкраще, щоб це була територія з потраплянням сонячного світла, не в низині, без відкритих протягів. Поруч можуть спокійно зростати інші сорти цього дерева, черешня, зливу тощо.
Викопують яму (якщо справа до осені, можна це зробити заздалегідь) приблизно 70 см у глибину та в ширину. На дно зазвичай кладуть дренаж із дрібного каміння або спеціально куплений. Потім ставлять саджанець у яму і дозволяють кореневої системи розправитися. Сюди можна також покласти добрива, гній великої рогатої худоби. У жаркий не дощовий час рекомендують залити кілька відер води і лише потім засипати землею. Слідкуйте за тим, щоб шийка була на 5 см вище за рівень ґрунту.
Вирощування
Саджанці пізніх абрикос чудово зростатимуть, якщо через 30 днів після посадки їх удобрити азотним добривом. Не забувайте також рясно поливати дерево в перший рік життя, особливо при спекотному літі. Також не забувайте позбавлятися бур'янів на навколостовбурному колі. Абрикос – хоч і теплолюбне дерево, проте не потребує додаткового укутування на зиму. А ось від зайців кору на зиму все ж таки варто захистити, якщо вони гостить у вас на ділянці.
Догляд
Відразу після висадки варто дуже рясно поливати абрикос, особливо перші 2-3 місяці життя. 10-15 відер – не помилитеся. Навесні можна додати азотні добрива, золу, а на зиму удобрити перегноєм або компостом.
Важливо:
Для профілактики хвороб можна навесні обприскати дерево бордоской рідиною, досі розпускання нирок (3% розчин). Восени можна обробити засобами, до складу яких входить мідь. Перевіряйте листя та кору на предмет шкідників. Перед настанням зими радять побілити стовбур вапном і додавити в рідину трохи мідного купоросу.
Пізній абрикос цвіте пізніше від інших сортів. Це допомагає йому уникнути заморозків. Якщо ви бачите, що дерево дуже слабо запилюється бджолами, можна самим пензликом переносити пилок від квітки до квітки. Вибирайте правильні сорти дерева і не забувайте про нього доглядати. У такому разі добрий урожай вам гарантований.