Пізні (зимові) сорти яблуні
- place Україна, Київська обл, Бориспільський р-н, с.Іванків, вул. Любарецька, 39
- phone (067) 600-07-99
- phone (099) 600-07-99
- phone (073) 600-06-99
- email info@posadka.com.ua
- scheduleПн-пт:9:00-18:00
- scheduleСб:9:00-15:00
Мати вдома цілий рік запас свіжих, смачних «немагазинних» яблук цілком реально. Для цього потрібно два умови. Перше – сухий прохолодний підвал. Друге – посадити в саду зимові сорти яблук. Замовити саджанці одно- або дворічні можна прямо зараз. В інтернет-магазині Posadka вони доступні в асортименті, ціни та характеристики вказані в описі. Купити саджанці яблуні зимових сортів у нас можна з доставкою по Україні.
Технологія посадки саджанців
Те, наскільки добре приживуться і швидко почнуть плодоносити пізні сорти яблук, залежить від правильності посадки. Технологія не складна, але необхідно дотримуватися кількох важливих моментів:
- Місце для посадки обирати захищене від протягів, сонячне, але з невеликим затіненням, щоб у спекотні дні молоді листки і пагони не згоріли на сонці.
- Лунка повинна бути просторою.При посадці потрібно рівномірно розправити коріння, так деревце швидше укоріниться, менше хворітиме.
- На дно лунки слід насипати компост, можна додати мінеральних добрив.
- Деревце в лунці розміщують так, щоб коренева шийка височіла над рівнем землі на 4-5 см. Якщо її заглибити, то зимова яблуня гальмуватиме в рості, а при мілкому заглибленні є ризик висихання коренів.
- Саджанець обов’язково поливають, у лунку наливають воду 1-2 відра, чекають, поки вона почне вбиратися.
- Засипати лунку краще родючим ґрунтом.
- Обов’язково добре ущільнюють землю, щоб не було пустот.
Перед посадкою деревце слід замочити у воді з корневіном, щоб простимулювати процес укорінення.
Особливості вирощування
Зимові яблуні пізніх строків дозрівання можуть рости довільно. Але правильний догляд допоможе підвищити врожайність, покращити якість плодів, захистити дерева від негативних факторів. Зводиться він до таких заходів:
- Обрізка. Проводиться з метою формування крони, покращення освітленості та циркуляції повітря. Видаляються гілки, що ростуть вертикально і всередину крони.
- Сезонне підживлення. Вносити добрива потрібно у фазу цвітіння і через 20-24 дні після опадання квітів.
- Обробка від хвороб і шкідників. Краще робити це регулярно з метою профілактики, щоб не допускати зараження.
На зиму дерево укривати не варто. Яблуні не бояться морозів, але для підвищення стійкості до несприятливих кліматичних факторів, потрібно проводити осінні підживлення.
Важливі заходи догляду
Зимові сорти яблунь, як і ранні або середні, відрізняються невибагливістю. Достатньо правильно їх посадити і забезпечити комфортні умови для росту. Щоб саджанець укорінився, швидко пішов у ріст і вступив у плодоношення, потрібно:
- регулярно поливати. У посушливі періоди робити це потрібно не рідше 1 раз/тиждень, виливаючи під дерево 1-2 відра води;
- захищати від застою води. Якщо є такі ризики (рясні опади, нерівний рельєф), варто зробити дренажні канавки для відведення вологи від коренів, що вбереже їх від загнивання;
- мульчувати пристовбурне коло. Влітку ця міра допоможе знизити випаровування води і пересихання ґрунту, а взимку зменшить ризик промерзання ґрунту до рівня коренів.
Якщо є ризик пошкодження дерева гризунами, потрібно захистити стовбур за допомогою агроволокна або зробити огорожу з сітки.
Насамкінець зазначимо, що найважливіша умова при посадці плодових дерев – це якість саджанців. Інтернет-магазин Posadka пропонує відбірні пізні сорти яблук, які викопуються прямо перед відправкою. Також у нас можна купити все необхідне для догляду за садом і вирощування рослин.